Dziś drugi już na tym blogu set z rzekomo najsłabszego sezonu Ninjago Skybound – wcześniej omawialiśmy tu zestaw 70594 The Lighthouse Siege. Niby klockowe owoce tego sezonu nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem, a jednak jakimś pomyślnym sposobem mieliśmy jak dotąd szczęście obcować z produktami bardzo udanymi i niniejszy zestaw jest tego przykładem.
Zestaw był wydany już jakiś czas temu, bo w styczniu roku 2016 i jest już w katalogu nieobecny, wyprzedawane są aktualnie ostatki z kanałów dystrybucji, zestaw staje się także coraz gorzej dostępny i droższy. Jest to jeden z dwóch zestawów Ninjago zawierających big figa, poza 70642 Killow vs. Samurai X z roku 2018. Jest to także jeden z dwóch zestawów w których można dostać Cole’a w wersji ducha. Akcja opowieści ma miejsce na formalnie niezamieszkanej przez ludzi wyspie Tiger Widow, będącą jednocześnie domem dla niebezpiecznych pająków ze śmiercionośnym jadem. Na wyspie Ninjas będą walczyć z wspomnianym big figiem Dogshank, żeńską przedstawicielką grupy podniebnych piratów, która obecne, zatrważające gabaryty uzyskała na własne życzenie spełnione dla niej przez dżina. Drugim z przeciwników jest inny podniebny pirat Sqiffy wraz z paralotnią zamontowaną jako rozszerzona konstrukcja plecaka. Ponadto dołączony do zestawu Master Wu w tej wersji jest ekskluzywny dla tego setu, pozostałe figurki są także względnie rzadkie, może poza wspomnianym Squiffym, którego ponadto da się dostać w trzech innych produktach, w tym w foilpacku dostępnym onegdaj z gazetką Ninjago. Zasadniczo Ninjas mają odbyć tu walkę z nadmienioną parą Sky Pirates, uzyskać ostrze dusz, zwalczyć śmiercionośnego pająka oraz uciec z miejscówki podczepiając się pod balon Mistrza Wu.
Konstrukcja będąca główną atrakcją zestawu prezentuje się moim zdaniem fenomenalnie, jest to także lekcja jak osiągnąć fantastyczny wygląd scenki z użyciem niewielkiej liczby klocków. Poziom detali jest tu bardziej niż satysfakcjonujący, mamy także bardzo kreatywne wykorzystanie niektórych elementów jak np. stalagnat uzyskany przez połączenie Flat Silver Cone’a zwykle używanego jako wiertła (jego standardowe wykorzystanie można na tej stronie obejrzeć w poście dotyczącym starej wersji Bat Cave 6860) z podłożem, gdzie nota bene mamy do czynienia z bardzo ładnym odcieniem okrągłych platów – Medium Azure. Co jest często podkreślane, do konstrukcji wykorzystano także całkiem sporo elementów roślinnych. Sama świątynia na wyspie wygląda moim zdaniem świetnie, mamy tu ciekawe, duchem azjatyckie wykończenie budowli w kolorach brązu, czerwieni i czerni. Świetna jest także konstrukcja zwodzonej zwierzącej maski nad wejściem do jaskini. Wyposażenie jedynego pomieszczenia jest z kolei dosyć skromne, jednak i tutaj znalazło się miejsce na oklejone mapą i instrukcjami tile oraz manekina dla kapitańskiej czapki i kołnierzyka.
Ninjago ponownie nie rozczarowało – mamy tu atrakcyjną konfigurację figurek, sporo detali oraz bardzo udaną kompaktową konstrukcję. Składa się to bardzo przyjemnie, mamy do czynienia z multum drobnych elementów oraz kilkoma technikowymi strukturami urozmawicającymi strukturę. Zdecydowanie warto się zainteresować, zanim set podrożeje i nabierze statusu archiwalnego.
Bleiben Sie swooshable!
8/10































