Obiecaliśmy, więc niniejszym kontynuujemy przegląd serii kolekcjonerskich downwards do serii nr 1, tym razem przedstawiając wam komplet serii 19, oczywiście z roku 2019. Widzimy, że niektórych z was temat zainteresował, więc bez zbytecznego przeciągania przechodzimy do rzeczy.
Seria ma starym sposobem szesnaście figurek zróżnicowanych tematycznie i estetycznie. Poniżej przechodzimy zgodnie z tradycją do stopniowego omawiania kompletu sztuka za sztuką parami.
1. Video Game Champ & Shower Guy
Zaczynamy od zapalonego gracza gier video z nadrukowanym tile’em 2×3 oraz również zadrukowaną konsolą – mamy tu komplet nowych części oraz niestety dosyć niski stopień rarity 5. O wiele rzadszą figurką robiącą także, przynajmniej na mnie, dużo większe wrażenie jest drugi egzemplarz z pary a zatem typ z wanny z płóciennym ręcznikiem, rozkrokiem w bąblach, szczoteczką i zieloną kaczuszką oraz czepkiem na włosy, wcześniej widzianym w innym kolorze u figurki Sergeon z serii 6. Figurka ta – podobnie jak gracz – ma alternatywny wyraz twarzy z wdzięcznym zawstydzonym uśmiechem golasa z kąpieli oraz nowe na rok 2019 części poza torsikiem, czepkiem i szczotką. Jest też moim zdecydowanym faworytem z tej pary ze wskaźnikiem rarity 3. Póki co, obie figurki nie są zbyt drogie w obrocie wtórnym i ich cena plasuje się odpowiednio w okolicach 3-4EUR.
2. Fright Knight & Monkey King
Mamy tu dwie bardzo w moim odczuciu udane figurki ze stopniami rarity odpowiednio 4 i 3 sztuki na pudło figurek. Jestem wielką fanką indywidualnych sztuk rycerzy z serii CMF i ten, poniekąd nawiedzony egzemplarz tej postaci, bardzo mi się podoba. Mamy tu całkiem sporo nowych na rok 2019 części ze szczegółowymi nadrukami, starym odlewem hełmu z roku 1984 oraz pióropuszem i mieczem w kolorze transparentnego błękitu. Główka w rzadkim kolorze Light Aqua ma jednostronny nadruk z szerokim uśmiechem, mamy także pięknie nadrukowaną zbroję na starym moldzie z roku 1990.
W chwili pojawienia się tej serii naturalnie nikt jeszcze nie wiedział kim będzie dołączony Monkey King, teraz już naturalnie seria Monkey Kid jest nam dobrze znana i niektóre jej zestawy pojawiły się już na tej stronie. Figurka nie doznała większych zmian po wprowadzeniu franczyzy do portfolio duńskiego giganta – jak już pewnie wiecie, pojawił się tam tylko nowy odlew dla laski postaci, tutaj zastąpiony po prostu rękojeściami miecza świetlnego, poza tym figurka ma bardzo ładne nadruki, tekstylną szarfę na plecach, czerwone naramienniki oraz komplet nowych części na rok 2019.
3. Programmer & Mummy Queen
W przypadku tych figurek mamy już drobny spadek formy jednocześnie ze stopniami rarity odpowiednio 4 i 5. Mniejsze wrażenie robi na mnie tu Mummy Queen, podejmująca tu temat już dosyć wyekploatowany – mumie czy nawet szerzej tematy egipskie w różnych postaciach widujemy w CMFach już od serii 3, kiedy dosyć prosty egzemplarz także ze skorpionem w kolorze Dark Red był jedną z bardziej pospolitych sztuk w serii – tu mamy całkiem ładne nadruki, komplet nowych na rok 2019 części samej figurki oraz wspomniany odlew skorpiona w perłowym złocie z roku 1998, jednak całościowo moim zdaniem chodzi o egzemplarz dosyć przeciętny.
Jeśli chodzi o programatorkę, sama figurka ma ponownie komplet nowych części z moim zdaniem dosyć średnio udanym dual moldem nóżek – ukośny szary nadruk na części czerwonej pozostawia tu prześwity i wygląda to dosyć niechlujnie. Poza tym otrzymujemy jako akcesorium Robot Doga, gdzie mamy nowy nadruk na bricku 1×1 oraz biały laptop na moldzie z roku 2008.
4. Jungle Explorer & Fire Fighter
Mamy tu parę bardzo nierówną i zaskakującą pod względem redyspozycji stopnia rarity – damski strażak jest w teorii rzadszy od Explorera ze stopniem rarity 3 vs 4, przy tym chodzi o totalnie stracony spot w kolekcji w moim odczuciu – strażaków z nowymi odlewami czy bez otrzymujemy każdorocznie w serii City, więc nie ma najmniejszego sensu pakowanie ich do serii CMF, mającej w założeniu oferować coś więcej w postaci sztuk nowatorskich i rzadkich.
Zdecydowanie lepiej prezentuje się figurka podróżnika z nowym kameleonem z nadrukami w kolorze Bright Green. Podobny plecak w wariancie odcieni niebieskiego widzieliśmy już na okoliczność serii 16 w postaci figurki Hikera, masowy jest także oczywiście kapelusz z 2013 roku, poza tym mamy tu garść nowych nadruków i nóżki w dual moldzie z nadrukami. Strażak ma z kolei ciekawy dual mold z włosami wychodzącymi spod hełmu, w tym wariancie nowy na rok 2019.
5. Dog Sitter & Pizza Costume Guy
Jeśli chodzi o psią opiekunkę, mamy tu jedną z mocniejszych figurek z serii, przede wszystkim z uwagi na nowe na rok 2019 odlewy francuskiego bulldoga i jamnika. Poza tym mamy tu komplet nowych nadruków oraz znany już z innych wariantów kolorystycznych dual mold z baseballówką z włoskami w kolorach Medium Nougat i Blue.
Pizza Costume Guy to kontynuacja wcześniej podjętych spożywczych kostiumów – całość zrobiona jest na odlewie, jaki wcześniej można było zaobserwować u figurki Watermelon Dude z serii LEGO Movie 2, dodatkowo otrzymujemy jeszcze nadrukowany tile 2×3.
6. Galactic Bounty Hunter & Gardener
Pierwsza figurka z pary być może nie jest zbyt nowatorska, ale mnie się bardzo podoba, uzupełniając temat kosmicznych avengersów obok przykładowo sztuk takich jak Intergallactic Girl (tudzież potocznie Space Britney z serii 6), Galaxy Patrol (Series 7), Alien Avenger (Series 9) czy Evil Mech (Series 11) – mamy tu ładnie nadrukowaną okładkę książki w kolorze transparentnej czerwieni, sztukę broni z roku 2011, naramienniki z roku 2018 oraz resztę nowych nadruków z dwustronnym nadrukiem główki w kolorze Pearl Dark Grey.
Ogrodnik, tudzież (jak figurkę nazywają Niemcy) Oma mit Flamingo także ma kilka nowych nadruków, perukę z roku 2014 w kolorze lawendowym oraz nową, lekko elastyczną sztukę różowego flaminga.
Całkiem przyzwoita para.
7. Rugby Player & Fox Costume Girl
Gracz Rugby jest jedną w moim odczuciu z bardziej pospolitych figurek serii z umiarkowanym stopniem rarity 4, z nową, ładnie nadrukowaną piłką, starym nakryciem głowy z roku 1998, kompletem nowych nadruków oraz alternatywnym wyrazem twarzy. Lisek moim zdaniem jest jedną z lepszych sztuk w tej serii i prezentuje wysoki poziom cuteness a jako akcesoria mamy tu kurkę z roku 2011 oraz masowy worek w kolorze Dark Tan z roku 2011. Poza tym, poza nóżkami mamy tu komplet nowych części, bardzo sympatyczny odlew maski i ogonka oraz alternatywny wyraz twarzy. Zdecydowanie jeden z moich faworytów z tej serii.
8. Bear Costume Guy & Mountain Biker
Mamy tu już drugie zwierzątko w kolekcji, a to w postaci genderowego misia z nowym na rok 2019 zaokrąglonym tile’em z nadrukiem tęczy oraz koralowym serduszkiem w dwóch sztukach. Poza tym mamy tu komplet nowych części i alternatywne wyrazy twarzy – ponownie bardzo udany egzemplarz do kolekcji.
Jeśli chodzi o górską rowerzystkę, to oczywiście doceniam bogatą zawartość foilpacku, tym niemniej mamy tu raczej powtarzalne odlewy, być może poza dual moldem z kaskiem z wystającymi włosami w kolorach Lime i Dark Brown. Ogólnie jest tak średnio na jeża i moja ocena tej figurki jest raczej umiarkowana ze wskazaniem po prostu na przeciętność.
Mamy tu kolejną dosyć udaną serię CMF, gdzie można się dopatrzyć dosyć wyjątkowych sztuk do wzbogacenia kolekcji. Z perspektywy czasu moja ocena ogólna będzie trochę niższa niźli to było w przypadku dwóch nowszych serii, ale bez wątpienia można polecić się nad tą serią pochylić i być może wybrać kilka egzemplarzy dla siebie.
7.6/10